Rendez 2010


V dňoch 19. a 20. júna 2010 sa v priestoroch starého rušňového depa Bratislava východ uskutoční 12. celoslovenský zraz historických železničných vozidiel. Podujatie usporiada Múzejno-dokumentačné centrum ŽSR VVÚŽ, Železničná spoločnosť, a.s.,  Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s., Dopravný podnik Bratislava, a.s. a náš Klub železničnej nostalgie Bratislava východ v spolupráci s ostatnými slovenskými klubmi historických železničných vozidiel s významnou podporov radu sponzorov.

Zrazu sa z celého Slovenska zúčastnia 4 prevádzkyschopné parné rušne, 10 motorových rušňov a 5 motorových vozňov. Zaujímavé vozidlo predstaví aj Slovnaft, a.s.Okrem toho podujatie navštívia aj mimoriadne vlaky z Českej republiky, Rakúska a Maďarska. Náš klub budú reprezentovať motorový vozík Tatra T 14/52 Vm 0536000 a drezina Warszawa, na ktorých sa po obidva dni budú môcť návštevníci odviezť v čase od 12.00 do 17.00.

Program podujatia:

09.00 otvorenie výstaviska
10.00 - 10.45 defilé historických rušňov a motorových vozňov
11.00 - 12.00 ukážky boja pancierového vlaku Štefánik
12.00 - 17.00 spolujazdy na stanovišti parného rušňa a na motorovej drezine
20.30 - 21.30 nočné fotografovanie

   

Pošas podujatia bude zavedených niekoľko mimoriadnych historických vlakov. V sobotu budú vedené v trasách Bratislava Petržalka - Bratislava východ, Bratislava východ - Bratislava Nové Mesto a späť a Bratislava východ - Bratislava Petržalka a späť. V nedeľu pôjdu mimoriadne vlaky v trasách Trnava - Bratislava východ, Bratislava východ - Bratislava Nové Mesto a späť, Bratislava východ - Bratislava Petržalka a späť a Bratislava východ - Trnava. Po obidva dni budú medzi areálom výstaviska a bratislavskou hlavnou stanicou premávať historické motorové vlaky, ktorými sa budú môcť záujemcovia dopraviť na zraz a späť. Bližšie informácie o cestovných poriadkoch mimoriadnych vlakov a o zložení súprav nájdete TU.

Návštevníci sa budú môcť do areálu doviezť aj historickou električkou a historickým autobusom. Električka bude premávať v hodinových inervaloch z Námestia Ľ. Štúra  (prvý odchod o 8.30, posledný o 16.30), na zastávke Detvianska je potrebné prestúpiť na historický autobus.

Bližšie informácie o podujatí nájdete na stránke Múzejno-dokumentačného centra.

Plagát k podujatiu môžete nájsť TU.