Noc múzeí a galérií 2010


Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí sa aj tento rok uskutoční celoslovenské podujatie s názvom Noc múzeí a galérií. Návštevníci múzeí po celom Slovensku budú mať možnosť 15. mája prezrieť si expozície a výstavy a zúčastniť sa bohatého sprievodného programu, ktorý bude trvať do neskorých večerných hodín.
Počas podujatia bude platiť do múzeí / galérií opäť jednotné, zvýhodnené vstupné 1,5 €/OSOBU, ktoré zaplatíte v prvom navštívenom múzeu či galérii a do ostatných už máte vstup zdarma. Máte teda možnosť zvoliť si, v ktorom múzeu zaplatíte vstupné. K vstupenke dostanete aj program podujatia.

K Noci múzeí a galérií sa 15. mája pripojí aj Železničné múzeum Bratislava východ. V tejto súvislosti Múzejno-dokumentačné centrum ŽSR VVÚŽ v spolupráci s Klubom priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava východ a našim Klubom železničnej nostalgie Bratislava východ usporiada pre návštevníkov sprievodný program, ktorý bude trvať až do 20.00 h. Jeho súčasťou bude okrem prehliadok múzea a jeho expozícií aj prehliadka funkčného modulového koľajiska, možnosť odvezenia sa na stanovišti parného rušňa 331.037, na motorovej drezine, alebo na našom motorovom vozíku Tatra T 14/52 Vm 0536000. V budove trubkárne bude prebiehať premietanie železničných inštruktážnych filmov.

Okrem toho bude vypravený v trase Bratislava hl. st. - Bratislava Lamač - Železničné múzeum Bratislava východ parný vlak. Z bratislavskej hlavnej stanice (nie z Múzea dopravy !) odíde o 10.15 h a do areálu múzea dorazí o 11.15 h.

Pošas dňa bude premávať medzi areálom múzea a bratislavskou hlavnou stanicou aj historický motorový vlak. Jeho cestovný poriadok je TU.

Múzeum je prístupné z lokality Východné (ležiacej medzi Račou a Vajnorami a známej tiež ako „Rendez“) asfaltovou cestou, odbočujúcou z račianskeho konca Dopravnej ulice (medzi zastávkami MHD „Sklabinská“ a „Lokomotívne depo I“) a obchádzajúcou pomedzi sklady, garáže a záhradky račiansky výbežok koľajiska areálu.

Viac informácií o podujatí Noc múzeí a galérií nájdete TU.

Tešíme sa na Vašu návštevu.